ISO Sertifika Programları

iso-sertifika-programlari

İkinci Dünya Savaşı yıllarında 1947 senesinde İsviçre de kurulan ISO kuruluşu ile hayatımıza giren ISO Kalite Belgelerinin bir diğer çeşidi ise ISO Sertifika Programlarıdır. Bundan yıllar önce hayatımıza giren ISO Kalite Belgeleri bağımsız denetçilerce denetlenen kuruluşlar tarafından verilen kalite yönetim belgeleridir. Bununla birlikte çeşitli alanlarda çeşitli sertifikalarında verilmesi ile ilgili ISO Sertifika Programları oluşturulmaktadır.

Patent ve Markta Tescili işlemleri ile ilgili Bilgi, Destek ve Başvuruda bulunmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz
cozumpatent.com

İlgili kuruluşlar tarafından akredite edilen kurumlarca verilen ISO Sertifika Programları neticesinde katılım sağlayan katılımcılara Sertifikalar verilmektedir.  Özellikle mühendislik ve teknik konular ile ilgili tüm iş kollarında verilen eğitimler ve ISO Sertifikaları bu ISO Sertifika Programlarının sonunda belirli standartlar neticesinde verilmektedir. Günümüzde rekabetçi ortamın getirdiği kaçınılmaz gelişim zorunluluğu nedeniyle iş arayışında olan herkesin ilk başvurduğu ve cv yükseltmelerinde kullandığı yöntem ISO Sertifikalarıdır. Çeşitli kuruluşlar tarafından verilebilen ISO Sertifikaları, ISO Sertifika Programlarına katılanların program sonunda elde edebildiği sertifikalardır.

iso-kalite-belgeleri

ISO Sertifika Programları Nelerdir?

ISO Sertifika Programlarından en bilindik olanları aşağıda sözünü ettiğimiz programlardır. Bu programların dışında çeşitli üniversitelerden onaylı ve günümüz ustalık belgeleri yerine geçen sertifika programları da mevcuttur. ISO Sertifika programları başlıca şunlardır:

  • Kalite Yönetim Sistemi ISO Sertifika Programına katılanlar ISO 9001 belgesi almaktadır.
  • Çevre Yönetim Sistemi ISO Sertifika Programına katılanlar ISO 14001 belgesi alırlar.
  • İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi ISO Sertifika Programına katılanlar ISO 45001,
  • İç Denetçi (Tetkikçi) ISO Sertifika Programına katılanlar ISO 19011,
  • Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Eğitimi ISO Sertifika Programına katılanlar ISO 22000 sertifikalarını alırlar.

ISO Belgesi Hizmetleriniz Nelerdir ve ISO Belgesi Nasıl Alabilirim sorusuna cevap arıyorsanız ilgili içeriğimizi inceleyebilirsiniz.
isobelgesial.com/iso-belgesi-alma/

ISO Sertifika Programları birçok kurum tarafından verilebilmektedir. ISO Belgeleri ve Sertifika Programlarıyla ilgili merak ettiğiniz her şeyi Çözüm Patent yetkililerinden öğrenebilirsiniz. Hemen bizleri arayıp istediğiniz ISO belgesi hakkında sizlere yardımcı olalım.

Teklif İsteme Formu

_

    Yorumlar devre dışı bırakıldı.