ISO Belge Sorgulama Nasıl Yapılır?

iso-belge-sorgulama

Bilindiği gibi ISO Kalite Belgeleri belirli standartları yakalayan işletmelere ve firmalara verilen kalite belgeleridir. Bağımsız denetçiler tarafından ilgili denetimler sonucu verilen ISO Kalite Belgelerinin geçerli olup olmadıkları ise belgeyi almaya hak kazanan firmaların en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir.

Patent ve Markta Tescili işlemleri ile ilgili Bilgi, Destek ve Başvuruda bulunmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz
cozumpatent.com

1947 yılında İsviçre de kurulan ISO kuruluşu ile birlikte hayatımıza giren kalite belgeleri hemen hemen her sektörde farklı firmalar tarafından talep edilen belgelerin başında gelmektedir. ISO Belgeleri belirli standartlara sahi olunduğunu gösteren en önemli kalite belgeleri arasındadır.  Bağımsız denetçiler tarafından verilen ISO Kalite Belgelerinin geçerli olup olmadıkları ise belirli sorgulamalar ile anlaşılabilmektedir. Öncelikle mutlaka bu hizmeti aldığınızı gösterir faturanızın olması gerekir.  Daha sonra ise ISO Belge Sorgulama işleminin yapılması gelir.

iso-sertifika-sorgulama

ISO belge sorgulama,belge üzerinde bulunan adres üzerinden yapılmaktadır. ISO Kalite Belgesi Sorgulaması ilgili menüde bulunan belge no alanına ISO Kalite Belgesi numarasının yazılması ile yapılır. ISO Kalite Belgesi sorgulama işlemi bu şekilde rahatlıkla yapılabilmektedir. Böylece edinilen ISO Kalite Belgesi Sorgulaması yapılarak geçerliliği kontrol edilmiş olur. Bu sorgulama ile belgeyi aldığınız kuruluş bilgilerine de ulaşmış olursunuz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus belgeyi veren kuruluşun akredite bir kuruluş olup olmadığıdır. Akredite olmayan kuruluşların verdiği ISO Kalite Belgesi Sorgulaması yapıldığında olumsuz sonuçla karşılaşırsınız. Bu nedenle ISO Kalite Belgesi alırken dikkat edilmesi gerekmektedir. Ardından alınan bu belgelerin sorgulamalarının doğru ve geçerli bir şekilde yapılması gerekmektedir.

Sunduğumuz tüm hizmetler ve ISO Belgesi alma süreçleri ile ilgili bilgi için bağlantıya tıklayıp sayfayı ziyaret edebilirsiniz.
isobelgesial.com/iso-belgesi-alma/

ISO Sertifika Sorgulama yaparken akredite almış olan kuruluşlarla çalışıldığından emin olmak gerekmektedir. ISO Kalite Belgesi Sorgulama iş ve işlemleri ile ilgili aklınıza takılan her hangi bir durumda Çözüm Patent yetkililerinden yardım talep edebilirsiniz. ISO Kalite Belgeleri ve ISO Kalite Belge Sorgulama işlemlerinde bir telefon uzağınızdayız.

Teklif İsteme Formu

_

    Yorumlar devre dışı bırakıldı.