CE Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

ce-belgesi-sorgulama

CE belgesi, bir ürünün Avrupa Birliği (AB) pazarında satılabilmesi için gereken bir belgedir. CE belgesi sorgulama, ürünün CE belgesinin geçerli olup olmadığını kontrol etmek için yapılan sorgulama işlemidir.

CE Belgesi Alma ve Süreçleri Hakkında Bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz
Bilgi Al →

CE Belgesi Sorgulama İşlemi

Firmaların CE Belgesini Sorgulama iş ve işlemleri birkaç teknik detayın bilinmesine bağlıdır. Öncelikle CE Belgesi Sorgulama iş ve işlemlerinden önce İki tür CE belgesi olduğundan söz etmek gerekmektedir. Birinci CE belgesi imalatçı firmaların sahip olabileceği türden bir CE belgesi iken ikinci CE belgesi ise belgelendirme kuruluşları tarafından verilen CE belgesidir. CE Belge Sorgulama işlemlerini yapmadan önce bu iki tür CE belgesi sorgulamalarından hangisini yapacağınızı iyi bilmeniz gerekmektedir.

Helal Sertifikası Alma ve Süreçleri Hakkında Bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz
Bilgi Al →

CE Belgesi sorgularken imalatçıların uygunluk beyanını almak doğru bir hamle olacaktır.  CE belgesi olsa bile uygunluk beyanı üretici firmayı CE standartlarına uyduğunu ve bu şekilde üretim yaptığını bağlayıcı bir doküman olacaktır. CE Belgesi sorgulaması sadece firmaya sorularak yapılmaz. Belgede bulunan ve belgeyi düzenleyen kuruluşun ya da onay veren kurumların internet sitesinden de Sorgulama işlemi yapılarak belgenin doğruluğu kontrol edilebilir.

ce-belgesi-sorgulama

CE Belgesi Sorgulaması  yapmak için birçok kurum ya da portal mevcuttur.  Teknoloji ve Sanayi Bakanlığının sitesinden de bazı alanlar kullanılarak sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. CE Belgesi almak ve sorgulamak ile ilgili merak ettiğiniz her türlü soruyu uzman ekiplerimize sorabilirsiniz. Yıllardır Çözüm Patent olarak tüm iş ve işlemlerinizde bir tık uzağınızdayız.

Teklif İsteme Formu

_

    Yorumlar devre dışı bırakıldı.